Kosmetika

Značka

Materiál

Barva

Kování

Formát A4

Seřadit dle ceny:
Položek na stránku:

Každá žena touží být krásná a přitažlivá. Nejen pro ostatní, ale chce se líbit i sama sobě. Jednou z možností, jak upoutat, je mít krásně upravené nehty. Mít krásné a zdravé nehty je otázka dobré péče a výživy, manikúry a kvalitního laku na nehty.

Trochu historie a chemie

Touha líbit se a mít krásné nehty sahá hluboko do historie, do doby 3000 let př.n.l, kdy staří Číňané vyráběli směs pomocí vaječných bílků, želatiny, vosku a arabské gumy. Barevných odstínů dosáhli pomocí květů, které do směsi přimíchávali. Dnešní laky se vyrábějí již jiným způsobem. Do směsi se přidávají různé chemikálie, aby lak rychle schnul, aby se třpytil, byl matný nebo leskl. Dobrý lak by měl být dostatečně tvrdý a odolný proti opotřebení. Současně by měl být dostatečně pružný, aby nepraskal. Důležitou součástí moderních laků na nehty je i UV filtr, který zajišťuje stálobarevnost i při působení slunečního svitu.

Jak správně lakovat

Opravdu kvalitní lak na nehty vám zaručí, že nehty budou déle krásné, že se lak hned nesloupe nebo neodře při běžných denních pracích. Žádná žena si nepřeje mít ostudu díky svým nehezkým, oloupaným nehtům. Kvalitní lak je polovinou úspěchu, levným a nekvalitním lakem nebo špatnou aplikací dlouho parádu dělat nebudete.

A jak tedy správně lakovat? Jako první krok nehty řádně a důkladně očistěte. Dalším krokem bude nanesení podkladové báze neboli podkladového laku. Konečná fáze, která se může 2x opakovat je nanesení barevného laku. Vždy nechat mezi jednotlivými nátěry řádně zaschnout, minimálně 30 minut. A na závěr přelakujte průhledným lakem na nehty, který umocní celou krásu vaší manikúry i pedikúry.

Gel lak

Chcete mít nehty upravené celé týdny? Pak se podívejte na zoubek tzv. gelovým lakům. Postup nanášení je prakticky stejný jako u klasických laků na nehty, ovšem u většiny gel laků je potřeba použít UV lampu, aby se lak tzv. „zapekl“. V našem sortimentu najdete gelové laky v zářivých barvách, které nepotřebují úpravu pod UV lampu, ale vlastnosti mají stejné. Rychle zasychají a dlouho vydrží.Jejich aplikaci zvládnete snadno sama doma. Odstranit jdou běžným odlakovačem.

Barevnost na dosah ruky

Každé ženě sluší něco jiného, platí to i v barevnosti nehtů. Některé sluší světlé odstíny, některé tmavé. Některé lesk a jiné zase matný povrch nehtíků. Výběr záleží nap.ř i na příležitosti, pro kterou si nehty lakujeme. Do divadla nebo na důležitou oslavu zvolíme jiný odstín, jinou výzdobu, než pro běžný pracovní den. Trendy letošního roku 2023 jsou kovově lesklé odstíny. Stříbrná, zlatá, bronzová, měděná, platinová a jiné kovové odstíny se zrcadlovým leskem. Top trendy je vysoce lesklá černá barva. Všechny odstíny a druhy laků na nehty můžete zdobit abstraktními vzory, nehtovou bižuterií, maličkými detaily i francouzskou manikúrou

Na co si dát pozor při nákupu laku

Vždy si pročtěte veškeré informace na obalu. Pokud není uveden výrobce, chemické složení, doba trvanlivosti nebo způsob použití, výrobek nekupujte. Nepoužívejte prošlé výrobky a mějte na paměti, že méně někdy bývá více.